Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
anime, manga, animaniak
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!

Akira

Recenzja Neo Tokio na przełomie 21 stulecia stoi na krawędzi anarchi i chaosu. Rywalizujące ze sobą gangi młodych motocyklistów panują na ulicach w pół zniszczonego miasta. Tetsuo jest członkiem gangu Kanedy który jest jego przyjacielem jak i rywalem. Pewnej nocy Tetsuo zderzył się z dziwnie wyglądającym chłopcem, który jest częścią rządowego projektu o nazwie Akira mającego na celu wzmocnienie sił psychokinetycznych wśród wybranych dzieci. A to miałoby posłużyć do celów militarnych. Po wypadku u Tetsuo zaczeły się ujawniać równierz takie zdolności więc i on został włączony do projektu. Niestety nikt się nie spodziewał jakie skutki przyniesie to za sobą. I tego nie wyjawię również i ja.

Moja opinia Anime stworzona w stylu Cyberpunk łączy w sobie elementy futurystyczne, kino akcji, a równierz i wątek miłosny, które to komponują wspaniałe dzielo stworzone przez Katsuhiro Otomo w 1988 roku. Mimo swego wieku anime te przyciąga po dziś dzień wielu anime fanów. Stylu dodaje jeszcze ponura kolorystaka która w połączeniu z problemami i przeżyciami bohaterów tworzy wspaniałą całość. Naprawdę warto poświęcić te 124 minuty i obejrzeć Akirę. Moja ocena to 9/10

Informacje techniczne
Reżyser:Katsuhiro Otomo
Autor:Katsuhiro Otomo (mangaka)
Scenariusz:Izô Hashimoto
Dyrektor muzyka:Takafumi Muraki
Muzyka:Shoji Yamashiro
Czas trwania:124 minuty
Rok produkcji:1998
Gatunek:dramat, sci-fi, horror, psychologiczny, przygodowy
Rodzaj produkcji:film
Ograniczenia wiekowe:16+
Alternatywne tytuły:----

Screenshoty
Akira anime Akira anime Akira anime Akira anime