Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
anime, manga, animaniak
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!

Fullmetal Alchemist

Recenzja Najpotężniejszą sztuką świata jest alchemia, sztuka przemiany jednej rzeczy w drugą. Jest to swoista magia, najprostsza przemiana wymaga jedynie talentu i znajomości rysowania kręgu przemiany (skądnikąd, ta alchemia ma dużo z magią wspólnego...). Podstawową zasadą jest to, że aby coś uzyskać, trzeba poświęcić coś równego. Prawo zabrania przemiany złota, a owo Prawo Równoważnej Wymiany - prób wzkrzeszania alchemią ludzi. W końcu co jest równie ważne jak życie ludzkie? Mimo tego zawsze znajdą się tacy, co zaryzykują ("Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Chociaż, co do tego pierwszego nie mam pewności..." A. Einstein). Alhons i Edward Elric, wychowywani przez matkę (ojciec zaginął na wojnie) byli samorodnymi talentami alchemicznymi (po ojczulku). Gdy Al miał 10 lat, a Ed 11, matka zgineła. Dzieci, ufając w swoją niezwykłą zdolność, spróbowały ją przywołać z martwych. W efekcie powstało coś, co nie powinno istnieć na tym świecie, a oboje stracili części ciała tzn. Al całe, Ed tylko nogę. Edward poświęcił rękę, by związać duszę brata ze zbroją. Teraz, 4 lata po tych wydarzeniach, wciąż podróżują, poszukując Kamienia Filozoficznego. Mają nadzieję, że za jego pomocą uda się im odzyskać ciała.

Moja opinia Moim zdniem, FMA jest świetnym anime. Ma sens, trochę nawiązań (np. zapowiedź 49 odcinka), nie koncentruje się tylko na walkach (choć są), bohaterowie nie są krystaliczni, no i jest trochę humoru. Fabuła jest naprawdę świetnie rozegrana, a zwroty akcji są częste, choć nie na tyle, by się pogubić. Nie odwołuje się też nadmiernie do różnych mistycznych tajemnic (choć parę malutkich nawiązań można znaleźć) . Warstwa Audio-wizualna też nie ustępuje pola. Ogólnie z lekkim sercem wystawiam 10/10. Do downloadu lub kupowania dvd, drodzy czytelnicy.

Copyright © by Barlog Metallium


Informacje techniczne
Reżyser:Seiji Mizushima
Autor:Hiromu Arakawa
Character design:Yoshiyuki Ito
Scenariusz: Akatsuki Yamatoya
Aya Yoshinaga
Jun Ishikawa
Katsuhiko Takayama
Natsuko Takahashi
Shou Aikawa
Toshiki Inoue
Muzyka:Michiru Oshima
Czas trwania:51 x 24 minuty
Rok produkcji:2003/2004
Gatunek:przygodowy, dramat, komedia, fantasy, shounen, sci-fi
Rodzaj produkcji:seria TV
Ograniczenia wiekowe:13+
Alternatywne tytuły: El alquimista de acero
Hagane no Renkinjutsushi
Hagaren
Le Alchimiste de Acier

Screenshoty
Fullmetal Alchemist  anime Fullmetal Alchemist  anime Fullmetal Alchemist  anime Fullmetal Alchemist  anime