Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
anime, manga, animaniak
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!

Metal Angel Marie

Recenzja Keichi jest młodym wynalazcą amatorem. Jest szalenie zakochany w koleżance ze szkoły imieniem Marie. Niestety z powodu swej nieśmiałości ma problemy nawet z porozmawianiem z nią. Uznając ją za nieosiągalną postanawia stworzyć androida na jej wzór. I tak powstaje robot imieniem Marie, który do złudzenia przypomina prawdziwą Marie. Niestety Keichi nie przewidział tego, że jego Marie może się kiedyś spotkać z prawdziwą Marie. Tak też się staje. Keichi jednak ma szczęście, że prawdziwa Marie uwierzyła mu kiedy on powiedział, że ta druga Marie jest jego siostrą. I tak oto obie Marie zaprzyjaźniają się. Od tego momentu zaczyna się pełna przygód historia Keichiego i obu Marie. Co za przygody ich czekają? Odpowiedź znajdziecie w Metal Angel Marie.

Moja opinia Ciężko jest napisać coś o tym anime. Jest zbyt proste w budowie co sprawia, że ma się wrażenie iż historia jest dosyć dziwna. Wydaje mi się, że miała to być cukierkowa komedia romantyczna ale w sumie wyszło co innego. Mianowicie coć w stylu pamiętnika z życia androida. Nie brakuje tu elementów komediowych. Rysunki nie są oszałamiające. Czasami przewinie się też element erotyczny typu półnagie panienki. Dużym minusem jest to, że w czterech odcinkach (bo tyle ich jest) występuje zaledwie 5 osób. Ogólnie uważam, że jest to anime z dolnej półki. Chcesz to oglądaj, nie chcesz, wiele nie tracisz. Moja ocena to 5/10

Informacje techniczne
Reżyser:Tomomi Mochizuki
Autor:Sakura Takeuchi
Scenariusz:Go Sakamoto
Muzyka:Hisaaki Hogari
Czas trwania:3 x 30 minut
Rok produkcji:1996
Gatunek:komedia, sci-fi, romans, psychologiczny
Rodzaj produkcji:OAV
Ograniczenia wiekowe:13+
Alternatywne tytuły: Boku no Marie
My Dear Marie

Screenshoty
 anime