Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
anime, manga, animaniak
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!

Martian Successor Nadesico

Recenzja Daleka przyszłość. Mars został zaatakowany przez tajemniczych Jovian. Są to obcy a właściwie tylko ich roboty atakując nieustannie Ziemię, która i tak już straciła swoją kolonię na Marsie. Niekompetencja i nieudolność Ziemskiego wojska zmusza prywatne osoby do stworzenia super statku, którego potęga przewyższa siłę wojska. Oczywiście wojsko natychmiast zainteresowało się ów statkiem i ma zamiar mieć go w swoim posiadaniu. Załolga Nadesico, bo tak nazywa się statek musi uciekać w przestrzeń kosmiczną. Jako kierunek obierają Mars chcąc przy okazji uratować pozostałych tam mieszkańców, którzy przeżyli ataki Jovian i ukrywają się w podziemiach byłej koloni. Załoga Nadesico jak nie trudno się dziwić składa się niemal z samych amatorów. Gdyby tego było mało kapitanem statku jest córka głównodowodzącego armą japońską. Ale to i tak nie wszystko. Na statek przypadkiem trafił pewien młody chłopak i przyjął stanowisko kucharza. Jednak z biegiem wydarzeń otrzymał on też mimowolnie rangę pilota potężnych robotów bojowych. Rozpoczyna się pełna niesamowitych przygód misja ratunkowa. Podczas niej zostanie odkryta pewna tajemnica, która w sposób bezpośredni tyczy też ów nieszczęsnego kucharza. Co to za tajemnica? Czy misja Nadesico powiedzie się? Jakie przygody czekają jakże zabawną a zarazem dzielną załogę Nadesico?

Moja opinia Całkiem dobra komedia ala sci-fi. Bardzo dobrze dopracowane mecha oraz postacie. Fabuła niezwykle przezabawna z dużą dawką akcji, wzruszenia jak i radości. Efektowne sceny walki. Jednak coś jej brakuje do ideału. Mianowicie za bardzo przypomina mi Neon Genesis Evangelion. Szczególnie dostrzega się to w postaci głównego bohatera. Ale i tak jest warta polecenia ^_^ Moja ocena to 7/10

Informacje techniczne
Reżyser:Tatsuo Sato
Autor:Kia Asamiya (mangaka)
Character design:Keiji Gotoh
Scenariusz: Hiroyuki Kawasaki
Miho Sakai
Naruhisa Arakawa
Satoru Akahori
Shou Aikawa
Takeshi Shudo
Muzyka:Takayuki Hattori
Czas trwania:26 x 30 minut
Rok produkcji:1996/1997
Gatunek:sci-fi, shounen, romans, mecha, komedia, przygodowy
Rodzaj produkcji:seria TV
Ograniczenia wiekowe:13+
Alternatywne tytuły: Kidou Senkan Nadeshiko
Mobile Battleship Nadesico
Nadesico

Screenshoty
 anime  anime  anime  anime