Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
anime, manga, animaniak
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!

Vampire Princess Miyu

Recenzja Wieki temu świat był zamieszkany przez Shinma, stwory będące jakby demonami i bogami w jednym. Jednak w końcu zostali wygnani w otchłań wspomnień przez serca ludzi odczuwających strach przed ciemnością. Jednak teraz niektóre z tych bytów pojawiły się na Ziemi. Odsyłaniem ich z powrotem z tego świata zajmuje się młoda (z wyglądu) wampirzyca Miyu, wspomagana przez swego sługę, Shinmę Larvę, który za to, że jej nie zabił został pozbawiony twarzy i głosu. Miyu to też nie standardowy krwiopijca. Co prawda żywi się krwią, ale światło słoneczne, woda święcona czy krzyże nie robią na niej wrażenia. W czasie wypełniania swej misji spotykają spirytystkę Himiko, która stara się od tej pory ją powstrzymać od wypijania krwi. Jest to historia o kolejnych spotkaniach Himiko z Miyu.

Moja opinia Ciekawa seria. Nacisk nie jest w niej położony na walkę, lecz na niezwykły, melancholijny nastrój. Walka z Shinma jest tylko tłem do opowieści o samej Miyu i ludziach. Przez serię przewijają się takie wątki jak człowieczeństwo, miłość, oddanie czy przyjaźń. Same spotkania z Shinma to nie widowiskowe "rąbaniny", tylko egzorcyzmy nad zbłąkanymi demonami. Jak widać seria nie jest dla ludzi, którzy szukają w anime humoru i akcji. Jednak jeśli lubisz pomyśleć, to polecam. Wadą jest brak powiązań między odcinkami. Właściwie jedyną rzeczą, jakie je jednoczy, to trójka głównych postaci i motyw walki z Shinma. Czasami też nie można się zbytnio połapać w sytuacjach, co jest już większą wadą. Niektóre wątki pozostają zawieszone w próżni, ale to może tylko moje odczucie. Przeszkadza też, że seria ma już swoje lata, ale jeśli wziąć na to poprawkę i nie spodziewać się fajerwerków, to strona graficzna prezentuje się bardzo dobrze. Muzyka idealnie wkomponowuje się w klimat serii. Ogólnie 7/10.

Copyright © by Barlog Metallium


Informacje techniczne
Reżyser:Toshihiro Hirano
Autor:Narumi Kakinouchi (mangaka)
Character design:Narumi Kakinouchi
Muzyka:Kenji Kawai
Kouhei Tanaka
Czas trwania:4 x 25 minut
Rok produkcji:1988/1989
Gatunek:fantasy, horror, dramat
Rodzaj produkcji:OAV
Ograniczenia wiekowe:13+
Alternatywne tytuły:Kyuuketsu Hime Miyu

Screenshoty
Vampire Princess Miyu anime Vampire Princess Miyu anime Vampire Princess Miyu anime Vampire Princess Miyu anime