Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
anime, manga, animaniak
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!

Sobowtór (Kagemusha)

Recenzja XVI wieczna Japonia pogrążona w wojnie domowej. Trzy klany walczą o władzę na wyspach. Shingen, Nabunaga oraz Leyasu. Władca klanu Shingen znany jest pod przydomkiem "Góra". Jest on już legendarnym lordem siejącym postrach swoją jeszcze nie pokonaną armią oraz stoickim spokojem nawet podczas bezpośredniego ataku. Niestety pewnego dnia zostaje on ciężko ranny. Jego życie zbliża się końcowi. Aczkolwiek jego ostatnim życzeniem jest aby nikt przez najbliższe dwa lata się o jego śmierci nie dowiedział. Tak też generalicja postanawia zrobić. Jednak nie jest to łatwe zadanie. Ku ich szczęściu brat ich władcy już wcześniej przygotował się na taką sytuacje i wyszukał dla niego sobowtóra. Skazaniec do złudzenia przypomina władcę. Aczkolwiek jego charakter pozostawia wiele do życzenia. Nieokrzesany złodziejaszek staje się w ciągu jednego dnia dowóddzcą legendarnej armi i symbolem potęgi. Czy zdoła unieść ogromną odpowiedziałność ciążącą na nim? Na jak długo zdoła zmylić lud jak i najbliższych samego lorda?

Moja opinia XVI wieczna Japonia pogrążona w wojnie domowej. Trzy klany walczą o władzę na wyspach. Shingen, Nabunaga oraz Leyasu. Władca klanu Shingen znany jest pod przydomkiem "Góra". Jest on już legendarnym lordem siejącym postrach swoją jeszcze nie pokonaną armią oraz stoickim spokojem nawet podczas bezpośredniego ataku. Niestety pewnego dnia zostaje on ciężko ranny. Jego życie zbliża się końcowi. Aczkolwiek jego ostatnim życzeniem jest aby nikt przez najbliższe dwa lata się o jego śmierci nie dowiedział. Tak też generalicja postanawia zrobić. Jednak nie jest to łatwe zadanie. Ku ich szczęściu brat ich władcy już wcześniej przygotował się na taką sytuacje i wyszukał dla niego sobowtóra. Skazaniec do złudzenia przypomina władcę. Aczkolwiek jego charakter pozostawia wiele do życzenia. Nieokrzesany złodziejaszek staje się w ciągu jednego dnia dowóddzcą legendarnej armi i symbolem potęgi. Czy zdoła unieść ogromną odpowiedziałność ciążącą na nim? Na jak długo zdoła zmylić lud jak i najbliższych samego lorda?

Informacje techniczne
Reżyser: Akira Kurosawa
Główni aktorzy: Tsutomu Yamazaki - NobukadoTakeda
Kenichi Hagiwara - Katsuyori Takeda
Kota Yui - Takemaru
Shuji Otaki - Masakage Yamagata
Hideo Murota - Nobufusa Baba
Takayuki Shiho - Masatoyo Naito
Shunei Sugimori - Masanobu Kosaka
Noburo Shimizu - Masatane Hare
Koji Shimizu - Katsusuke Atobe
Tatsuya Nakadai - Shingen Takeda
Takashi Shimura - Gyobu Taguchi
Hideji Otaki - Masakage Yamagata
Senkichi Omura
Eihachi Ito
Daisuke Ryu - Nobunaga Oda
Yasushi Doshida
Jinpachi Nezu - Sohachiro Tsuchiya
Masayuki Yui - Ieyasu Tokugawa
Jiro Yabuki
Kaori Momoi - Otsuyanokata
Mitsuko Baisho - Oyunokata
Norio Matsui
Sen Yamamoto - Nobushige Oyamada
Yasuhito Yamanaka - Ranmaru Mori
Kumeko Otowa - Pielęgniarka Takemaru
Scenariusz:Akira Kurosawa
Masato Ide
Muzyka: Shinichirô Ikebe
Czas trwania:179 minut
Rok produkcji:1980
Kraj:Japonia
Gatunek:wojenny, historyczny, samuraje, dramat
Ograniczenia wiekowe:15+
Alternatywne tytuły:Kagemusha the Shadow Warrior

Screenshoty
Sobowtór - Kagemusha film