Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
anime, manga, animaniak
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!

Basara

Recenzja Tyrania, niedostatek wody, niewolnictwo. Tak wygląda Japonia po ogólnoświatowej katastrofie ekologicznej. Świat cofnoł się do średniowiecza. Japonia władana przez okrutnych władców. Jednak według przepowiedni to ma się zmienić po narodzinach Tatary. Chłopca w którego rękach leży los japoni. Tatara urodził się w wiosce Biyakko jako bliźniaczy brat Sarasy. Wioska Biyakko leży na terenie władanym przez okrutnego Czerwonego Króla. Aż do swoich szesnastych urodzin Tatara żyje w pokoju i chwale. Podczas gdy jego siostra Sarasa musi żyć w cieniu jego chwały. Mimo tego Sarasa kocha swego brata. Podczas szesnastych urodzin Tatary wioska Biyakko zostaje napadnięta przez Czerwoną Armię. Ich zadanie polega na zabiciu mieszkańców i spaleniu wioski. Tym sposobem planuje Czerwony Król pozbyć się problemu Tatary i ostudzić rebelię. Sarasa staje się świadkiem śmierci swego brata i zagłady wioski. Cudem umyka śmierci wraz z nieliczną grupką mieszkańców. Sarasa postanawia pomścić swego brata i mieszkańców Biyakko oraz swoją matkę, która też żekomo ginie. Przebiera się za mężczyzne i przybiera imię zmarłego brata. Teraz ona jest Tatarą i do niej należy uwolnienie japoni z rąk okrutnych władców. Niedługo po tym zdarzeniu Sarasa spotyka tajemniczego mężczyzne imieniem Shuri. Poznaje go jako Sarasa a nie Tatara. Zaczyna ich łączyć coś więcej jak tylko przyjaźń. Jednak Sarasa nie wie kim naprawdę jest Shuri ani Shuri nie wie kim jest naprawdę Sarasa. Prawda jest taka, że tajemniczy Shuri jest Czerwonym Królem, który uwielbia podróżować w przebraniu kupca po swoim karaju. Jak się potoczą dalsze losy Sarasy i Shuri´ego? Co się stanie jak Sarasa dowie się kim naprawdę jest Shuri i co zrobi Shuri kiedy odkryje prawdę?

Moja opinia Manga jest niezwykle podobna do samej anime więc postanowiłem nie pisać nowej recenzji tylko umieściłem tutaj recenzje napisaną dla anime. Sama manga jest dobrze rozplanowana pod względem paneli i ładnie narysowana. Warto poczytać. Moja ocena to 8/10

Informacje techniczne
Autor:Yumi Tamura
Wydanie orginalne:1990 do 1998.
Wydanie polskie:brak
Liczba tomów:27
Gatunek:shoujo, romans, przygodowy
Wydawca:Shogakukan, Inc.
Wydawca polski:brak
Typ:manga
Ograniczenia wiekowe:13+
Tytuł alternatywny:----

Przykładowa okładka