Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
anime, manga, animaniak
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!

Hellsing

Recenzja Wampiry zawsze towarzyszły nieświadomej ludzkości. Oczywiście, wredne "pijawy" nie mogły się ukryć doskonale, więc powstały świadome oddziały, walczące z nimi pod szyldem rózżnych kościołów. Jak te organizacje są silne wskazuje między innymi uwięzienie Króla Nieśmiertelnych. Najwarzniejszymi organizacjami, istniejącymi do dnia dzisiajszego, saą angielski Hellsing i watykański Iscariote. Działają one w ukryciu, a ich metody są wybitnie kontrowersyjne, szczególnie Iscariote, które dosyć często odstawia rzezie (Hellsing ma od tego Alu... patrz dalej). Każda z nich posiada swojego asa w rękawie. Iscariote ma szalonego Ojca Alexandra Andersena, a Hellsing, dowodzony przez lady Integre; Wingates Farburke Hellsing- wampira Alucarda, potężnego przedwiecznego, zmuszonego przez honor i zobowiązanie słurzyć śmiertelnikom. Po jedeej z akcji Alucarda do Hellsinga dołącza utworzona przez niego wampirzycyca Seras Victoria. Musi sieę nauczyć swych nowych wampirzych mocy i pokonać obrzydzenie do picia krwii. Tymczasem konflikt między agencjami narasta, a wampirów w Anglii szybko przybywa. Odpowiada za to cień, cień ciągnący się za agencją Hellsing i Nosferatu Alucardem od półwiecza. Alucard tym czasem zaczyna wyzwalać swoje morderczne instykty, jednak pozostając cały czas na słurzbie Integry. Znajduje sobie godnego wrog, Andersena. Tą "sielankę" przerywa uderzenie sił owego "cienia" na organizację Hellsing. Która z trzech stron zdobędzie przewageę? Dowiecie się po przerwie reklamowej ;]

Moja opinia Hellsing jest mangą z bardzo ciekawą fabułą, ogromną dawką Humoru, niesamowitymi postaciami, no i ogromną ilością nawiązań. Owa ogromna ilość smaczków jest miejscami trudna do odszyfrowania (napis na trumnie Alu, wygląd Andersa), choć zdarzają się bardzo łatwo (tytóół, imię Alucarda). Sam styl rysunku w czasie powstawania ewoluuje, by stać się bardzo dobry tak od 3 tomu (choć muszę przyznacć, Integra w 1 najlepiej wygląda). Postacie są świetnie narysowane , niemal wszystkie są na swój sposób szalone, a fabuła, choć miejscami banalna , wciąga. Humor im dalej, tym mniej, ale cia;gle jest go mnóstwo, autor nie chce, by historie; brac' na serio chyba . Nie boi się przy tym zabić lubianych postaci. Ogólnie z czystym sercem 10/10, jeśli ci szczególnie przeszkadzają średnie rysunki w 1 i 2 tomie, to obniż ocenę o 1.

Copyright© by Barlog Metallium


Informacje techniczne
Autor:Kouta Hirano
Wydanie orginalne:1997 do ?
Wydanie polskie:2004 do ?
Liczba tomów:8+
Gatunek:komedia, dramat, horror, shounen
Wydawca:Shonen Gahosha
Wydawca polski:J.P.Fantastica
Typ:manga
Ograniczenia wiekowe:16+
Tytuł alternatywny:----

Przykładowa okładka