Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
anime, manga, animaniak
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!

Animaniak - twój świat mangi i anime!

Mini FAQ Tutaj znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez osoby wkraczające w świat mangi i anime. Starałem się odpowiedzieć na nie w sposób najbardziej zrozumiały.
  1. Kilka słów odemnie
  2. Czym się różni manga od anime?
  3. Manga? A co to jest?
  4. Anime? A co to jest?
  5. Film animowany? To dobre dla dzieci.

Kilka słów odemnie Manga i anime są moją pasją już od kilku lat. Przez ten czas przeczytałem wiele tomów mang jak i spędziłem wiele godzin przed telewizorem. Nie uważam tego za czas stracony. Nie jestem totalnym freakiem anime i mangi. Tworząc tą stronę jestem zmuszony ograniczyć swój czas obcowania z mangą i anime ale wierzę, że nie jest to czas stracony. Chciałbym chociaż w niewielkim stopniu uchylić rąbka informacji o mandze i anime tym którzy dopiero co poznają ten cudowny świat. To dla nich i nie tylko tworzę tę stronę. Chciałbym napisać jeszcze kilka słów do osób, które szkalują na mangę i anime. Bardzo szanuje osoby, które oglądneły jakąś anime bądź przeczytały mangę i im się nie spodobały. Te osoby mają podstawy do wyrażania swojej opini na temat mangi i anime. Ale są też niestety osoby, które na podstawie czyjejś opini bądź kilku fotek oglądniętych w gazecie oświadczają całemu światu, że anime i manga to coś strasznego. Ludzi takich uważam za żałosnych. Aż mi ich żal. Niemając pojęcia o anime i mandze a nawet jakiegokolwiek kontaktu z tym wyrażają swoje negatywne zdanie. ŻAŁOSNE. Niech się te osoby wpierw zastanowią nad mocnymi argumentami a potem wyrażają swoją opinię.

Czym się różni manga od anime? Otóż manga jest komiksem produkcji japońskiej a anime jest to animowany film rysunkowy ogólnie kojarzony z japonią. Dlaczego tylko japońskie komiksy nazywa się mangą? Manga jest to słowo pochodzenia japońskiego. Po polsku będzie to coś w stylu "niepochamowane rysunki" albo "śmieszne rysunki". No tak, ale europejskie komiksy też posiadają takie rysunki. Oczywiście nie tylko japońskie komiksy posiadają tego typu rysunki ale tylko japońskie komiksy są rysowane w takim stylu. Japoński styl rysowania jest odmienny od europejskiego. Trudno jest to wyjaśnić słowami. Spójrz więc na poniższy przykład:
manga anime animaniak recenzje anime japonia

Manga? A co to jest? Jak już wspomniałem manga jest japońskim komiksem. Ktoś by powiedział: Komiks to komiks. co to za różnica czy to japoński czy polski? Jest różnica. Większość mang czyta się od prawej do lewej i od "końca" do "początku". Ważną różnicą jest styl rysowania. W mangach postacie przeważnie mają duże oczy zajmujące nieraz połowe twarzy. W połączeniu z pięknymi postaciami kobiet sprawia to wspaniałe wrażenie. To już napewno spostrzegliście w poprzednim przykładzie. Manga dzieli się na poszczególne grupy:
  1. Shojo-mangi o tematyce miłosnej. Są one kierowane do płci pięknej.
  2. Yaoi-mangi są kierowane do homoseksualistów i kobiet lubiących poczytać o miłości między facetami.
  3. Shonen-mangi o tematyce typowej dla facetów czyli: walki, samochody, sport itp.
  4. Hentai-mangi mangi o tematyce pornograficznej. Są one przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich.
  5. Ecchi / etchi manga-mangi o tematyce erotycznej. Mangi i anime tego typu nie posiadają tak hardcorowych rysunków jak hentai.

Są też inne gatunki ale znajomość tych jest dla początkujących wystarczająca.

Anime? A co to jest? Z anime jest podobnie jak z mangą. Japońska anime różni się od innych animacji tym, że w anime aż roi się od pięknych kobiet i szalonych akcji. Wyjątkiem są anime przeznaczone dla młodszych widzów. Ale i te się różnią od zwykłych kreskówek tym, że tak jak w mandze postacie są rysowane przeważnie z dużymi oczyma. Podział anime jest trochą inny niż w przypadku mangi. Anime dzieli się praktycznie tak samo jak filmy czyli: film akcji, thriller, horror, sci-fi itd. Pod spodem możecie sami się przekonać o różnicach.
anime manga recenzje animaniak anime manga recenzje animaniak

Film animowany? To dobre dla dzieci. Tak naprawdę to większość anime jest przeznaczona dla osób powyżej 16-stego roku życia. Często ogląda się w anime półnagie bohaterki albo krwawe sceny walki. Dlatego też większość anime jest raczej zalecana starszym widzom. To wcale nie oznacza że jak ktoś ma poniżej 16-nastu lat nie może oglądać anime. Są też anime kierowane właśnie do odbiorców w tym wieku. I są one równie dobre co te dla starszych widzów. Więc podsumowując. anime niekoniecznie jest dla dzieci. Równie dobrze dorośli mogą oglądać anime.